SŪDUVOS ATSTOVAI MEDŽIOKLĖS RAGŲ ŠAUKINIŲ KONKURSE AUGUSTAVE

Liepos 3 dieną Lenkijoje Augustave vyko jau XX-as jubiliejinis Medžioklės ragų šaukinių konkursas „Augustavo girios aidas“ („Echo puszczy Augustowskiwej“). Lietuvos muzikantai šiame konkurse dalyvauja jau dešimti metai. Šiais metais Lietuvą konkurse atstovavo Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblis ir solistai vadovaujami Audriaus Pučinsko bei Medžiotojų klubo „Kulynai“ atstovas Gražvydas Raila.

Solistų D kategorijoje III vietą užėmė moksleivis iš Kazlų Rūdos Rokas Savickas, C kategorijoje II vietą – Aistis Pučinskas ir B kategorijoje I vietą – Gražvydas Raila. Tarp ansamblių D kategorijoje I vietą užėmė Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblio jaunieji atlikėjai Marijampolės meno mokyklos auklėtinis Kristupas Krasnodemskis ir Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos auklėtinis Rokas Savickas, C kategorijoje II vietą ir MM (medžioklinės muzikos) kategorijoje I vietą užėme Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblis.

Medžioklės ragų šaukiniai – tai medžioklės kultūros dalis, kuri ypač populiari Europoje ir kitose pasaulio šalyse. Lietuvoje kaip ir kitose Vakarų Europos šalyse puoselėjamos medžioklės tradicijos, tarp jų ir muzikinės. Viena iš medžioklės kultūros dalių grojimas pučiamaisiais medžioklės ragais. Malonu, kad medžioklės muzika Lietuvoje vis dažniau skamba įvairiose šventėse, be jos jau neapsieinama ir medžioklėje. Prasidėjus medžioklės sezonui, šalies miškuose didingai suskamba vario ragų garsai.

Siekiant populiarinti medžioklės ragų muziką organizuojami medžioklės ragų šaukinių konkursai. Šių konkursų organizatoriai siekia ne tik populiarinti medžioklės muziką bet ir skatinti medžiotojus laikytis europinės medžioklės kultūros tradicijų.

                      Tokių konkursų dalyviai varžosi A, B, C, D bei MM (medžioklinės muzikos) kategorijose. Medžioklinės muzikos kategorija yra skirstoma į dvi atskiras kategorijas – kai grojama tik medžioklės pučiamaisiais ragais ir kai grojama medžioklės pučiamaisiais ragais kartu su kitais pučiamaisiais instrumentais.  A, B, C ir D kategorijose dalyvauja solistai ir ansambliai, o MM kategorijoje varžosi tik ansambliai.

                      Lietuvoje medžioklės ragais muzikuoti vienas pirmųjų pradėjo tuometinės Marijampolės miškų urėdijos medžioklinių ragų ansamblis, vėliau į šią veiklą įsijungė Sūduvos medžiotojų sąjunga, kurios medžioklinių ragų ansamblis iki šiol tęsia muzikavimo medžiokliniais ragais tradicijas. Šiuo metu medžioklės muziką Lietuvoje groja ir propaguoja Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblis vadovaujamas Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovo Audriaus Pučinsko, Mažosios Lietuvos medžioklės ragų ansamblis „Kurtinys“ vadovaujamas Gražvydo Railos ir Vidmanto Luniaus vadovaujamas Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansamblis „Tauro Ragai“. Taip pat Lietuvoje nemažai yra pavienių medžioklės muzikos atlikėjų, kurie medžiokliniais ragais medžioklės signalus atlieka medžioklių metu ir įvairiuose renginiuose. Audrius Pučinskas yra įtraukęs pūsti medžioklinius ragus ir Marijampolės meno mokyklos bei Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos moksleivius.

                      Grojimas medžioklės ragais ypač populiarus kaimyninėje Lenkijoje, kurioje gausu medžioklės šaukinių konkursų. Lenkijoje vykstančiuose konkursuose dažni svečiai ir medžioklinių ragų pūtikai iš Lietuvos. A. Pučinsko vadovaujami Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklės šaukinių atlikėjai jau 10 metų dalyvauja tokiuose konkursuose ir nevieną kartą yra tapę medžioklės ragų konkursų Lenkijoje laureatais.

                    Po XX-o jubiliejinio Medžioklės ragų šaukinių konkurso „Augustavo girios aidas“ dalyviai ir svečiai buvo pakviesti į iškylą laivu Augustavo kanalais. Audrius Pučinskas ir Gražvydas Raila suteikė daug gerų emocijų konkurso dalyviams ir svečiams iškylos Augustavo kanalais metu trimitais grodami populiarią muziką.

Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas Ramūnas Mažėtis

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis