MARIJAMPOLĖJE VYKO TREČIASIS LIETUVOS MEDŽIOKLĖS RAGŲ ŠAUKINIŲ KONKURSAS   – FESTIVALIS ,,SŪDUVOS MEDŽIOKLĖS RAGAI“

Šių metų birželio 1 d., šeštadienį Marijampolėje vyko trečiasis Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas – festivalis ,,Sūduvos medžioklės ragai“, kurį organizavo Sūduvos medžiotojų sąjunga.  Šiais metais konkursas festivalis buvo skirtas Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-mečiui paminėti.

Medžioklės ragų šaukiniai ir medžioklės pučiamaisiais ragais atliekami muzikiniai kūriniai – tai ne tik viena iš medžioklės kultūros dalių, ypač populiari Europoje ir kitose šalyse, bet ir viena iš sudėtinių Europos kultūros dalių. Kaimyninėse Europos sąjungos šalyse, kuriose yra gilios medžioklės tradicijos,  jau  ne vienus metus vyksta medžioklės ragais atliekamų medžioklės šaukinių konkursai, medžioklės ragais atliekami muzikiniai kuriniai. Malonu, kad ir Lietuvoje medžioklės muzika vis dažniau skamba ir įvairiose šventėse, o prasidėjus medžioklės sezonui šalies miškuose didingai suskamba vario ragų garsai. Pučiamųjų medžioklės ragų muzikantai ir medžioklės signalų bei muzikos konkursų ir koncertų organizatoriai siekia skatinti medžiotojus laikytis europinės medžioklės kultūros ir tradicijų.

Medžioklės muziką Lietuvoje groja ir propaguoja trys medžioklinių ragų ansambliai. Jau ne vieną dešimtmetį medžioklės muziką puoselėja Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblis, vadovaujamas Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovo Audriaus Pučinsko ir Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansamblis „Tauro ragai“, kuriam vadovauja Vidmantas Lunius. Lietuvoje yra nemažai ir pavienių medžioklės muzikos atlikėjų, kurie ragais medžioklės signalus groja per medžiokles ir įvairiuose renginiuose. Audrius Pučinskas, siekdamas populiarinti šią pučiamųjų instrumentų muziką, paskatino pūsti medžioklinius ragus ir Marijampolės meno mokyklos bei Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos moksleivius.

Svarbi Sūduvos medžiotojų sąjungos veiklos sritis yra medžioklės kultūros ir tradicijų puoselėjimas ir propogavimas, dėl to sąjunga prieš dvejus metus ėmėsi iniciatyvos organizuoti medžioklės ragų šaukinių konkursus ir medžioklės muzikos koncertus. Kartu su partneriais Marijampolės savivaldybe, Marijampolės Kultūros centru, Marijampolės aidu 2024 m. birželio 1 d. Marijampolės miesto dienų metu vykusio „Cukrinio festivalio“ metu surengė trečiąjį Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursą – festivalį ,,Sūduvos medžioklės ragai“. Marijampolėje organizuota medžioklės ragų muzikos šventė – tai vienintelis šalyje tokio pobūdžio muzikinis projektas, draugėn sukvietęs pūtikus grojančius medžioklės instrumentais fiurstplesais (vok. Fürst Pless) ir parforshornais (vok. Parforcehorn). Šio, pučiamųjų medžioklės ragų, renginio rėmėjai Marijampolės savivaldybė, UAB Vidara, UAB Martema, MB  Ukmegos projektai.

Marijampolės miesto dienų šventės ir „Cukrinio festivalio“ programą paįvairino trečiojo Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkurso – festivalio ,,Sūduvos medžioklės ragai“ dalyvių koncertas. Medžioklės muziką atliko jungtinis Marijampolės meno mokyklos ir Kazlų Rūdos R. Žigaičio meno mokyklos medžioklės ragų ansamblis, Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklės ragų ansamblis ir Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansambliui ,,Tauro ragai“.

Koncerto metu už medžioklės ragų muzikos populiarinimą  diplomais buvo apdovanoti Kristianas Paltanavičius, Simas Stanynas, Henrikas Grinevičius, Vidmantas Lunius, Rimantas Česnavičius, Juozas Kiveris, Algimantas Virbickas, Kęstutis Pudinskas, Audrius Pučinskas, Marijampolės meno mokyklos medžioklės ragų ansamblis, Kazlų Rūdos R. Žigaičio meno mokyklos medžioklės ragų ansamblis, Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansamblis “Tauro ragai” ir Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblis „Sūduvos medžioklės ragai“.

 

Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas Ramūnas Mažėtis

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis