Lietuva – tarp pirmaujančių vilkų augintojų Europoje

Vilkų populiacija Lietuvoje didėja. Tai liudija mokslininkų tyrimų duomenys ir medžioklės praktika. Vilkas yra labai gudrus, dėmesingas ir pastabus gyvūnas – jį sumedžioti labai sunku… Su sąlyga, kad vilkų populiacija yra nuolat ir reikiamu mastu kontroliuojama.

Lietuvoje šių plėšrūnų gyvena gausiai – kanopinių gyvūnų populiacijos didelės ir nuolat auga, tačiau afrikinis cukraus maras aprūpina „nemokamu“ maistu. Patelės yra vaisingesnės ir išgyvena daugiau jauniklių.
Tam tikra prasme tai rodo, kad mūsų šalyje priimta tvarios medžioklės praktika yra teisinga.

Kita vertus, situacija skaudžiai paliečia žemės ūkio gyvulių augintojus ir šalies ūkį. Dėl vilkų išpuolių dalis avių, ožkų ir net galvijų augintojų yra priversti atsisakyti tokio verslo.

Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovė Gintarė Kisielienė praėjusią savaitę dalyvavo bendrame susitikime su kolegomis iš Prancūzijos, Latvijos, Vokietijos, Švedijos, Norvegijos ir Suomijos, kurį organizavo Vokietijos ūkininkų asociacija. Tikslas buvo keistis patirtimi, susijusia su atskirose valstybėse narėse gausėjančia vilkų populiacija, jos reguliavimu ir būtiną valdymą Europos lygmeniu.

Teikiame kelis faktus ir skaičius apie vilkų populiacijos dydžius:
📍Prancūzija 10 kartų didesnė už Lietuvos teritoriją turi 1100 vilkų.
📍Švedija beveik 7 kartus didesnė už Lietuvos teritoriją turi 460 vilkų.
📍Suomija 5 kartus didesnė už Lietuvos teritoriją turi 400 vilkų.
📍Čekija šiek tiek didesnė už Lietuvą, turi apie 150-200 vilkų.

“Lietuva turi mažiausiai 91 vilkų šeimą, t.y. perskaičiavus vilkų skaičių (91*8=728), įskaitant vienišius iki 2023 metų vados, plius prieaugis 91*3,75=341,visa populiacija būtų ne mažiau 1069 vilkų! Taigi, išvadas galite darytis patys, Europoje mes esame tarp lyderių pagal vilkų gausą ir sudraskytų ūkinių gyvulių skaičių”, – savo feisbuko profilyje rašo Lietuvos avių augintojų asociacija.

Aplinkos ministerijos duomenimis, šį sezoną per dvi su puse savaitės jau sumedžiotas 41 vilkas.

Vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 d.

 

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis