Bandžiusiam papirkti aplinkosaugininkus medžiotojui skirta bauda

Šiaulių apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, šiaulietį E. K. pripažino kaltu dėl bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnus ir skyrė piniginę baudą – 7 500 eurų. Kaltinamajam pripažinus savo kaltę, bausmė sumažinta vienu trečdaliu.

Ikiteisminį tyrimą pradėjo ir atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Pranešimų nagrinėjimo skyrius, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, Šiauliuose gyvenantis E. K., siekdamas išvengti atsakomybės dėl padaryto medžioklės pažeidimo, siūlė ir bandė tartis dėl 2 000 ir 3 000 eurų kyšių davimo. Aplinkosaugininkai – AAD Gyvosios gamtos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos skyriaus darbuotojai, apie bandymą juos papirkti informavo STT pareigūnus.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmai patenkino prokuratūros prašymą procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu ir skyrė E. K. baudą, kurią, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 64(1) str., sumažino vienu trečdaliu ir skyrė galutinę 5 000 eurų dydžio baudą.

Specialųjų tyrimų tarnybos informacija

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis