Aplinkosaugininkai: nustatyti šeši neblaivūs medžiotojai neteks medžiotojo bilieto

Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai organizuodami bendrus padalinių reidus skirtinguose regionuose nustatė šešis neblaivius medžiojusius asmenis. Jiems gresia teisės medžioti atėmimas ir baudos iki 600 eurų. 

Per reidą rugsėjo 12 d. Biržų rajone medžioklės metu buvo išaiškintas neblaivus medžiotojas, kuris išlipdamas iš tykojimo vietos (lipinės) su užtaisytu ginklu, pažeisdamas saugaus elgesio reikalavimus medžioklės metu netyčia iššovė.  

Patikrinus medžiotojo blaivumą nustatytas 0,76 promilės girtumo laipsnis.  

„Alkoholio vartojimas medžioklės metu yra netoleruotinas ir gali turėti skaudžias pasekmes. Neblaivus ar apsvaigęs medžiotojas gali prarasti orientaciją, tokiu atveju yra galimybė pakenkti kitiems medžiotojams, sumedžioti ne tą gyvūną, o galbūt net ir kliudyti žmogų. Laimei, kad šį kartą niekas nenukentėjo“, –  sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Rugsėjo 19 d.  per kitą medžiotojų patikrinimą Biržų rajone nustatytas dar vienas asmuo, kuris medžiojo neblaivus tykojant. Aplinkosaugininkai jam nustatė 1,03 promilės girtumą. 

Pareigūnai per dar vieną medžioklės reidą, rugsėjo 24 d. Šiaulių rajone patikrino tris medžiotojus ir nustatė, kad visi jie buvo neblaivūs: įpūtė 0,76, 0,8 ir 1,08 promilės. 

Tą pačią dieną pareigūnai nustatė medžioklėje dalyvavusį neblaivų medžiotoją Ukmergės rajone. Jam buvo nustatytas 1,14 promilės girtumas.  

Išaiškintiems neblaiviems asmenims, dalyvavusiems medžioklėje gresia nuo 200 iki 600 eurų baudos ir teisės  medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.   

Atkreipiame dėmesį, kad įsiteisėjus nutarimams dėl šio pažeidimo ir suėjus teisės medžioti atėmimo terminui, medžiotojams reikės perlaikyti medžioklės egzaminus ir išklausyti paskaitų kursą apie alkoholio ir narkotikų žalą sveikatai.   

Primename, aplinkosaugininkai turi teisę tikrinti medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu. Taigi pareigūnai ir toliau aktyviai tikrins medžiotojus.

Vaizdo įrašą apie medžiotojų patikrinimą rasite čia.

Gresiančios baudos 

  • Neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių. 
  • Neblaivaus (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 600 iki 1550 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių. 
  • Neblaivaus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų. 
  • Medžioklėje dalyvaujančio medžiotojo, kuris įtariamas neblaivumu ar apsvaigimu nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, atsisakymas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.

Daugiau informacijos apie medžioklės pažeidimus, kuriuos padarę medžiotojai gali netekti medžiotojo bilieto rasite departamento dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.    

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis