Raudondvario dvare – įspūdingi medžioklės trofėjai iš viso pasaulio
Gegužės 13-ąją, šeštadienį, Raudondvario dvare trimitų ir ragų garsai paskelbė medžioklės parodos „Gamta – visų namai“ atidarymą.

Labai gausi, eksponuojanti per 1 500 medžioklės trofėjų, saugomų ir retų gyvūnų iškamšų bei muliažų paroda pradėta mišiomis Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje. Po jų įspūdinga medžioklių ir kariškių eisena su vėliavomis, šunimis, trimitais iš bažnyčios patraukė į Raudondvario dvarą, kur įvyko parodos atidarymas.

Atidarymo juostelę perpjovė parodos organizatoriai: LMS „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas, Kauno r. savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis, Lietuvos medžiotojų draugijos vadovas Gediminas Vaitiekūnas ir Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas Ramūnas Mažėtis.

Iki vasaros pabaigos parodoje bus galima apžiūrėti eksponatus, šiemet į Raudondvario dvarą atkeliavusius iš viso pasaulio – pradedant Lietuvos laukuose, miškuose, vandens telkiniuose sumedžiotais ir ekspertų atrinktais geriausiais, įdomiausiais trofėjais, baigiant gepardu, pavianu, antilope gnu, zebru, trijų metrų milžinu lokiu iš Sibiro.

Alvydas Kairevičius prie medaliu apdovanotos vilko kaukolės, kurį sumedžiojo Varėnos r.

Parodos atidaryme ne tik aidėjo medžioklės ragų garsai, bet ir buvo galima pasiklausyti paukščių trelių, žvalgantis po gamtininko bei gamtos fotografo Mariaus Čepulio darbų parodą „Mes šalia tavęs“ ar unikalią medžiotojo Vytauto Kucevičiaus surinktą medžioklės scenų kolekciją „Medžioklė kitaip“.

Trofėjai.

Parodos atidarymo diena sutampa su Muziejų naktimi, todėl lankytojai galėjo nemokamai apsilankyti pilies požemių menėse ir sužinoti apie grafų Tiškevičių ten laikytas gėrybes. Vakare vyko šokančių fontanų pasirodymas!

Paroda „Gamta – visų namai“ Raudondvario dvare rengiama trečią kartą. Šiemet ji ne tik gausiausia eksponatų, bet ir gerokai praplėtusi ekspozicijų erdves – lankytojai galės žvalgytis ir Menų inkubatoriaus salėse, ir dvaro parke, kur bus eksponuojamos M. Čepulio fotografijos, įrengti medžioklės bokšteliai, žvėrių šėryklos.

Renginio metu siūloma net keletas edukacinių programų – nuo gamtos pažinimo iki medžioklės istorijos ir kultūros. Įdomus susitikimas laukia su prof. Eugenijumi Skerstonu, kuris pasakos apie senovės medžiokles, parodoje bus galima sutikti ir daugiau žiniomis pasidalysiančių asmenybių, tokių kaip Selemonas Paltanavičius.

Parodoje reportažą rengė Latvijos žurnalistė Kataryna Šterna.

„Raudondvario dvaras garsėjo savo medžioklėmis, – pasakojo jo direktorė Snieguolė Navickienė. – Ypač aistringi medžiotojai buvo grafai Tiškevičiai, kurių valdymo metais dvaro trofėjų kolekciją papildė ir egzotiški eksponatai iš tolimų kraštų. Nors įvairiais laikotarpiais keitėsi dvaro šeimininkai, medžioklės tradicija visada išliko, o trofėjai iki šių dienų puošia menių ir vestibiulių sienas. Tęsiant šią tradiciją, Raudondvario dvare rengiama Šv. Huberto dienai skirta medžioklė, į kurią jau suvažiuoja medžiotojai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių, ir jie atranda Lietuvą kaip nuostabios gamtos ir kultūros paveldo šalį.“

Parodoje daug dėmesio pelnė Lietuvos skalikų augintoja Asta Jatulytė.
Lankytojus gundė medžioklės aksesuarai.

S. Navickienė pabrėžė, kad paroda „Gamta – visų namai“ lankytojams suteiks galimybę papildyti žinių bagažą ir praplėsti akiratį. Kiekvieną šeštadienį numatytos įdomios edukacijos, leisiančios mažiesiems ir suaugusiesiems sužinoti daug įdomaus apie gamtos pasaulį, jame vykstantį paslaptingą gyvenimą. Lankytojams parengta vertingos vaizdo medžiagos.  Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ kartu su Sūduvos medžiotojų sąjunga, Lietuvos medžiotojų draugija, Kauno rajono savivaldybe ir Vytauto Didžiojo universitetu surengta paroda Raudondvario dvare veiks iki liepos 15 d.

Organizatoriai tikisi, kad paroda „Gamta – visų namai“ prisidės prie švietimo ir žinių apie medžioklės kultūrą sklaidos, suartins medžiotojų, aktyvių aplinkosaugininkų ir gyventojų bendruomenes, prisidės prie visuomenės švietimo.

 

 

ŪP fotoinformacija

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis