Plungės rajone išaiškinta galimai neteisėta žvėrienos konservų gamybos vieta, rasta neleistinų žvejybos įrankių ir naminės degtinės

Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos ir Šiaulių gyvųjų gamtų apsaugos inspekcijų pareigūnai į Plungės rajoną atvyko turėdami informacijos, kad asmuo gamina konservus iš laukinių gyvūnų mėsos ir jais prekiauja.

Per apžiūrą informacija pasitvirtino. Aplinkosaugininkai rado patalpą, kurioje buvo neteisėtai vykdoma konservų gamyba. Taip pat patalpoje rasta konservų su etiketėmis, pažymėtomis įvairių laukinių gyvūnų mėsa.

Apie konservų gamybos vietą pareigūnai informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kuri pradėjo tyrimą.

„Apžiūrint ūkines patalpas, radinių padaugėjo. Buvo rastas didelis kiekis draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių: 15 tinklų ir 3 gaudyklės. Be to, apžiūros metu pastebėjome ir naminės degtinės, todėl informaciją perdavėme policijai“, – sako Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Asmeniui už tinklų laikymą gresia bauda iki 200 eurų ir paimti neleistini įrankiai.

Tą pačią dieną aplinkosaugininkai tęsė patikrinimus. Atliekant kito asmens ūkinių patalpų apžiūrą Mažeikių rajone rastas tinklas. Už draudžiamo ne mėgėjų žvejybos įrankio laikymą asmeniui gresia bauda iki 200 eurų ir tinklo konfiskacija.

Primename, kad apie aplinkosaugos pažeidimu galite pranešti telefonu 112.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis