Šiaulių aplinkosaugininkams įkliuvo bandęs išsisukti medžiotojas

Praėjusi savaitė Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo darbinga. Plungės rajone aplinkosaugininkai nustatė asmenį medžioklėje turėjusį draudžiamą medžioklės priemonę – naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio.  Po kelių dienų aplinkosaugininkai Mažeikių rajone nustatė, kad medžiotojas galimai perdavė ginklą nepilnamečiui.

Trečiadienio vakarą aplinkosaugininkai Plungės rajono Rietavo medžioklės plotų vienete tikrindami pranešimą dėl nelegalios medžioklės, nustatė medžiotoją, turintį naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio.

„Asmuo žinodamas, kad medžiojant draudžiama ne tik naudoti, bet ir turėti naktinius taikiklius ir jų priedus prie optinių taikiklių, bandydamas išvengti administracinės atsakomybės, stengėsi nuo aplinkosaugos pareigūnų nuslėpti įrodymus, tačiau nesėkmingai“, – sakė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Edvinas Čepaitis.

Pro aplinkosaugininkų akis neprasprūsta net menkiausios detalės. Pastebėję, kad šio modelio naktinio matymo prietaisas su žiedu gali būti naudojamas, kaip naktinio matymo taikiklis, pareigūnai apieškojo medžioklės bokštelį ir rado žiedą. Be to, aplinkosaugininkai pastebėjo ir ant ginklo optikos matomus akivaizdžius pereinamojo žiedo naudojimo požymius.  

Iš medžiotojo buvo paimtas graižtvinis šautuvas su naktinio matymo priedėliu prie optinio taikiklio. Už neteisėtos medžioklės priemonės naudojimą asmeniui gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų.

Penktadienį aplinkosaugininkams tęsiant medžiotojų patikrinimus, Mažeikių rajone Viekšnių medžioklės plotų vienete patikrinti medžiotojai su savimi neturėjo medžioklinio ginklo.

„Asmuo paaiškino, kad ginklas yra pas nepilnametį sūnų netoliese esančiame medžioklės bokštelyje. Ginklą teisėtas valdytojas iš nepilnamečio sūnaus atsiėmė kartu su Šiaulių gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnais“, – sakė E. Čepaitis.

Dėl galimo ginklo perdavimo nepilnamečiui buvo informuoti policijos pareigūnai, kurie pradėjo tyrimą.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis